Evyap

NEDEN EVYAP?

İşe Alım

Yaşamınıza ve işinize TUTKUYLA bağlıysanız Evyap sizin için doğru şirket!

Ailemize katılacak kişilerde aradığımız özellikler değişime açık, geleceği öngören, müşteri odaklı, dinamik, kendisini ve işini geliştirme potansiyeli olan, sonuç odaklı, kurum değerlerini benimseyip sahip çıkacak karakterde olmaları.

Ailemize katılacak adayların sorunsuz bir işe alım süreci yaşamaları için geçerliği ve güvenirliği kanıtlanmış, bilimsel temelleri olan araçlar kullanmaktayız. Bu araçların seçilmesi, uygulanması ve yorumlanması süreçleri için de belirli standartlarımız var.

Örneğin, elimize ulaşan tüm başvuruları gizlilik prensipleri çerçevesinde Evyap İnsan Kaynakları CV veri bankasına kaydediyor ve 6 ay süreyle muhafaza ediyoruz.


BAŞVURU

Süreç, görev tanımıyla ilgili kariyer siteleri üzerinde ilan açılmasıyla başlıyor. Ayrıca tüm ilanlarımıza web sitemizin “Ailemize Katılın” sekmesinden de ulaşabilirsiniz.

SEÇME VE YERLEŞTİRME

Gelen başvurular arasından yapılan değerlendirmeler sonucunda bir kısa liste oluşturuluyor ve bu listedeki kişiler ile detaylı yetkinlik bazlı mülakatlar gerçekleştiriliyor. Görüşmeler sonucu olumlu bulunan adaylara genel yetenek testi, İngilizce testi ve kişilik envanteri uyguluyoruz. Pozisyon için en uygun bulunan aday ile referans kontrolü ve teklif sürecine geçilirken, süreçte devam edemeyen adaylara e-mail yolu ile bilgilendirme yapıyoruz.

TEKLİF VE ORYANTASYON

Tüm süreçler sonucunda olumlu değerlendirilen aday veya adaylara iş teklifi yapılyoruz. Doğru adayın, doğru yere yerleştirilmesinden sonra şirket adaptasyonunun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için ailemizin yeni üyesini Merkez Ofis, Tuzla Fabrika ve saha ziyaretlerini de içeren bir oryantasyon programına dahil ediyoruz.

ORYANTASYON SÜRECİ

Aramıza yeni katılan ekip arkadaşlarımızın işe, iş arkadaşlarına ve kurumumuza adaptasyonu Evyap için son derece önemlidir. Bu kapsamda, iş başı yapan arkadaşlarımızı İnsan Kaynakları İş Ortağı karşılar ve organizasyon yapısı hakkında bilgi verir.

Şirkete uyumun hızlandırılması ve ihtiyaçlarının birebir takibi için, yeni çalışanımıza Buddy atanır. Buddy, süreç boyunca yeni çalışana Evyap kültürüne uyum ve iş akışına adaptasyon hususlarında gerekli desteği verir, tüm oryantasyon süreci boyunca yöneticiler, ekip arkadaşları ve diğer birimdeki çalışanlar ile tanışma görüşmelerini organize eder.

Yeni çalışanımızın aynı zamanda fabrikalarımızı ve sahayı tanıması için; fabrika gezisi ile SOHO ( Sahada Ol Haberdar Ol ) isimli saha aktivitesine katılır.

 

 

Dünya her gün daha hızlı değişiyor. Tüketici ihtiyaç ve beklentileri hayal edemeyeceğimiz bir noktaya doğru gidiyor. Müşterilerimiz de bizden ilham bekliyor, fikir bekliyor, kendilerine has ürünlerle, modellerle rakiplerinden ayrışmak istiyor.

Eski köye yeni bir adet getirdik ve adını SOHO (Sahada ol, haberdar ol) koyduğumuz projeyi her yıl birkaç defa düzenliyoruz. Hepimiz Türkiye’nin dört bir yanına gidiyoruz ve canlanıyoruz. Organize edilmiş olan bu ziyaretlerde Bölge Müdürleri ile değil, Merch, Supervisor ve Müşteri Yöneticisi arkadaşlarımız ile geziyoruz.

Ziyaretlerimiz ardından, SOHO Gezginleri olarak bir araya gelip gözlemlerimizi, fikirlerimizi, düşüncelerimizi konuşacağımız toplantılar planlıyoruz. Bu toplantıları eğitmenler eşliğinde çeşitli çalışmalarla gerçekleştiriyoruz.

SOHO gezilerimizi ve çıktılarımızı hepimiz sahipleniyoruz. Sahaya ve müşteriye yakın olmanın, sahanın derdini/memnuniyetini dinlemenin bir çok seviye ve rolde önemli olduğunu görüyoruz. Bu nedenle ziyaretlerimize İcra Kurulu’muzu da dahil ediyoruz. İcra Kurulu’nun sahayı gözlemlemesi, bölge ekiplerimiz ve kilit müşterilerle vakit geçirmesinin güzel bir dinamizm ve perspektif getireceğini düşünüyoruz.